Sůl č. 11 – Silicea
Koloidní kysličník křemičitý (SiO₂)
Základní působení
- Pojivová tkáň ; obaly nervů
- Slabost vaziva
- Podvýživa a špatné prospívání
- Ochablá, tenká suchá a špatně se hojící pokožka
- Padání, lámavost a roztřepenost vlasů
- Bolestivý skalp (vlasy bolí)
- Svědivost pokožky
- Přecitlivělé nervy
- Pocení rukou a chodidel
- Citlivost na světlo a hluk
- Potřeba pohybu
- Citlivost na dotek
- Hnisající rány a píštěle
- Sklon k tvorbě modřin a krevních výronů
Vliv na fyzické tělo
Silicea je oxid křemičitý, který má ve své přirozené formě tendenci vytvářet krystaly. V rostlinách vytváří pletivo a u živočichů je součástí schránek. U lidí vytváří obaly nervů a pojivovou tkán. Dodává nám tedy pevnost a strukturu a tím i ochranu. Všechny hnisavé procesy, kdy se v tkáních hromadí hnis, způsobují ztrátu pevnosti, a jsou spojené se ztrátou křemíku v tkáních. Nedostatek Si způsobuje ukládání odpadních látek a hnisu v tkáních a ty na to reagují bolestivým zánětem a zánětem. Sklony k modřinám a atrofie svalů a nervů.
Si podporuje dozrávání vředu a uvolnění hnisu i cizího tělesa ven, proto jsou kontraindikace implantáty.
Si je omlazující prostředek, protože redukuje tvorbu vrásek ( CF). Zabraňuje překyselení. Při překyselení se kyseliny usazují v nervové tkáni (Si:NP 1:2).Si odbourá kyseliny a nervy tím získají zpět svou vodivost.
Nedostatek Si se projevuje přecitlivělostí na světlo. Zvuky a cukavými pohyby při usínání a lekavostí. Lámavostí nehtů a jejich deformací a také zánětlivými ložisky kolem nehtů.
Projevy nedostatku v obličeji
- Obličej jako vyleštěný, vpadlá víčka
- Vrásky a svislé vrásky před uchem
- Lámavé a rozkvetlé vlasy se zacuchanými konečky, vypadávání vlasů
- Stařecké skvrny
- Problémové nehty: nerovný povrch, lámání, panaritium (zánět kolem nehtu), mozoly
- Popraskané kapiláry v očním bělmu
- Citlivost na světlo a hluk
- Jednostranně oteklý jazyk
Působení na mysl a emoce
Si dodává nosnost, napětí ale především , schopnost zprostředkovávat impulsy a informace. Křišťál ji čistá forma, ale také vymezení hranic, ale to je dobré jen tehdy, když se naprosto neuzavřeme. I člověk by měl být schopen naučit se vymezit si své hranice a zároveň zůstat otevřen komunikaci, či výměně. Navzdory vymezením hranic umožňuje křišťál nahlížet hluboko do svého nitra. Máme nabízet vše krásné světlé, jasné. Co bude pro druhé lidi posilující a konstruktivní. Vše tíživé, netransformované je zapotřebí nejprve zpracovat v oblasti kořene, dokud to nevyroste do světla. Jde o školení schopnosti vcítit se do bytosti, kterou potkáváme, abychom zjistili, čím může být utěšena, posílena, podpořena, rozveselena, rozradostněna či uzdravena.
Lidé s potřebou Si se vymezují jen obtížně. Jsou dlouhodobě velmi otevření, a proto se pak musí stáhnout do své šnečí ulity, kterou si ještě navíc obezdívají, protože již nedokážou být s ostatními ve stavu neustálé výměny. Vymezit se znamená stát si za svými schopnostmi či silnými stránkami i za svými nedostatky či slabostmi.
Když se člověk přizná i ke svým slabým stránkám, poskytne druhým možnost, aby jej podpořili v této oblasti. To vede k tomu, že se ze slabých stránek stávají schopnosti, protože dokáže také něco přijmout a tím je obohacen. Vlastní silné stránky mohou být nabízeny tam, kde mohou být ku pomoci druhým. Tím může vzniknout vzájemné oboustranné obohacování a obdarovávání, při němž jsou obohaceni všichni, a nikdo není přetížen.